Kariéra

Zoznám sa:

Katarína

Meno

Katarína

Pozícia

Associate

Lokalita

Slovenská republika

Zameranie

Oblasť špecializácie

IT Operations

Univerzita

Hospodárska diplomacia, Ekonomická univerzita

Moja pracovná náplň

Pre Accenture pracujem odkedy som ukončila štúdium na univerzite, čiže od júla 2011. Začínala som na účtovníckej pozícii pre finančný a účtovnícky projekt v Bratislave, kde moje zapojenie trvalo približne 10 mesiacov. Teraz pracujem ako fakturačný analytik pre telekomunikačné odvetvie. Mojou hlavnou úlohou je revízia faktúr, čo znamená, že hľadám pre klienta priestor na šetrenie v oblasti telekomunikačných nákladov. Takýto typ práce je pre mňa veľmi dynamický a zaujímavý, keďže každý deň je potrebné prichádzať s novými riešeniami.

Mimo mojich štandardných úloh, ktorými sú identifikovanie účtovných nezrovnalostí vo faktúrach klientov, ich oznamovanie klientovi a ich sledovanie až do bodu kedy sú odstránené, sa každodenne stretávam s riešeným rôznych aspektov interkultúrnej komunikácie. Možno to bude znieť ako klišé, ale niekedy sú to práve takéto zručnosti, ktoré sú rozhodujúce pri negociáciách s rôznymi dodávateľmi na jednej strane a na druhej strane v prinášaní hodnoty pre klienta vo forme finančných úspor a znižovania nákladov.

Typický deň v práci

Každý deň môjho života je iný a platí to aj v práci. Sú síce niektoré úlohy, ktoré by mohli byť označené ako „každodenné aktivity“, ale existuje celý rad faktorov , ktoré tieto pravidelné aktivity narúšajú. Najdôležitejšia je však komunikácia a udržiavanie dobrých vzťahov s klientmi a dodávateľmi. Prvou vecou, ktorou začínam pracovný deň je kontrola emailov. Skontrolujem si svoje osobné a tiež zdieľané emaily, ktoré sú adresované celému tímu a zväčša obsahujú všeobecné a komplexné požiadavky. Týmto sa venujem prioritne. Následne pokračujem kontrolou faktúr v našom systéme a rozhodujem sa, či je tam dôvod na začatie tzv. „dispute managementu“. Ak áno, začína sa dlhý a náročný proces, ktorý musím sledovať každý deň a všetko zaznamenávať v našej internej databáze. Veľmi dôležité sú taktiež telefonické hovory s klientmi ako aj s dodávateľmi našich služieb. Počas takýchto hovorov máme priestor vyjadriť naše obavy a predniesť problémy, ktorým čelíme, či už sa týkajú fakturácie alebo jednania so všetkými zúčastnenými stranami, s cieľom vyriešiť naše námietky v čo najkratšom termíne.

Čo robím mimo práce

Keďže práca v Accenture je občas plná prekvapení a taktiež sme v nej občas pod tlakom, potrebujeme relaxovať a užívať si voľný čas. Je dobré byť na čerstvom vzduchu a tráviť čas s priateľmi alebo kolegami. Preto sa napríklad snažíme organizovať pravidelné basketbalové zápasy, ktoré sú často viac o stretávaní sa s kolegami, príbuznými a priateľmi, ako o dobrom basketbalovom výkone.

Potom ideme na pivo a diskutujeme o nepracovných témach. Accenture taktiež organizuje rôzne športové podujatia, ktoré zameriavajú našu pozornosť na niečo iné ako je práca. Rada sa zúčastňujem takýchto aktivít, lebo to je dobrá príležitosť vyskúšať si nezvyčajné športy. Neviem si predstaviť, kde inde a hlavne kedy by som mohla vyskúšať napr. petang, zorbing, alebo jazdiť na sagway-i.

Moja rada pre kandidátov

Prácu v Accenture by som odporučila veľmi otvoreným, spoločenským a efektívnym ľuďom, ktorí majú radi výzvy, dynamické prostredie a spoluprácu s inými ľuďmi. Accenture ponúka neobmedzené možnosti na osobný a profesionálny rast. Ponúka veľké množstvo on-line ako aj klasických tréningov, ktoré pomáhajú budovať rôzne zručnosti. Mimo toho, že ste členom vášho tímu, môžete sa stať aj súčasťou iných tímov, zložených z rôznych ľudí a z rôznych projektov. Príkladom môže byť náš „Community tím“, ktorý pripravuje zaujímavé aktivity, ako je napríklad Deň krásy pre ženy, prehliadka mesta Bratislava, výlet do Modry, či Pezinka na ochutnávku vína a iné. Ja som taktiež členom takéhoto interného tímu, ktorého úlohou je motivovať ľudí vo vymýšľaní návrhov na zlepšenie a zjednodušovanie procesov, ktoré následne šetria financie a čas nielen nám ale aj klientom. Ako odmenu za takúto námahu môžu ľudia vyhrať rôzne zaujímavé ceny. V Accenture je množstvo aktivít a príležitostí, vďaka ktorým môžete robiť niečo nezvyčajné a zároveň vyniknúť.