Kariéra

Zoznám sa:

Filip

Meno

Filip

Pozícia

Senior Consultant

Lokalita

Slovenská republika

Zameranie

Oblasť špecializácie

Industry Solutions & Services

Univerzita

M.A. in Economics, 2007 & B.A. in Economics, 2005
"Ak si pripravený tvrdo pracovať a prekonávať svoje limity ale chceš sa aj veľa naučiť v oblasti implementácie IT systémov, profesionálne rásť, pracovať s veľmi zaujímavými a inšpirujúcimi ľuďmi a vychutnávať si úspechy svojej vlastnej práce, tak potom verím, že si v Accenture nájdeš svoje miesto."

Moja pracovná náplň

Pracujem ako IT konzultant v oblasti manažmentu podnikových financií s viac ako 6 ročnou praxou v oblasti implementácie ERP systémov (Enterprise Resource Planning). Zameriavam sa najmä na finančné moduly SAP a ERP moduly systému Microsoft Dynamics AX.

Počas mojej kariéry v Accenture som pracoval na viacerých zaujímavých projektoch. Môj prvý projekt napríklad súvisel s prechodom našej krajiny na euro. Išlo o projekt eurokonverzie pre dvoch popredných hráčov zo sieťových odvetví, ktorí používali ako základný IT systém SAP. Projekt zahŕňal úpravu všetkých SAP systémov a súvisiacich rozhraní z dôvodu prechodu slovenskej meny na euro v roku 2009. Počas tohto projektu som mal možnosť veľa sa naučiť o finančnom module SAP (SAP FI) a taktiež o podnikových systémoch ako takých, ako aj o implementácii finančných systémov vo firmách.

Môj ďalší projekt zahŕňal implementáciu komplexných ERP a BI (Business Intelligence) systémov ako aj systémov pre finančné plánovanie, založených na Microsoft platformách pre významného developera v oblasti komerčných nehnuteľností. Tento projekt mi umožnil ešte viac prehĺbiť moje znalosti v oblasti podnikových a finančných systémov. Neskôr, moja rola zahŕňala riadenie menšieho projektového tímu zodpovedného za údržbu a správu nasadených aplikácií a rozhraní medzi nimi.

Môj súčasný projekt je zameraný na implementáciu celopodnikového systému (ERP) pre medzinárodného telekomunikačného klienta. Vďaka nemu sa opäť vraciam k SAP platforme a môžem si ďalej rozvíjať svoje znalosti vo finančnom module SAP (SAP FI). Okrem toho mi tento projekt umožňuje pracovať s viacerými projektovými tímami v rámci komplexnej medzinárodnej organizačnej štruktúry a získať tak nové zručnosti a skúsenosti.

Typický deň v práci

Väčšinu času pracujem priamo v priestoroch klienta. Umožňuje mi to pružne a efektívne reagovať na klientove požiadavky, rýchlo si vyjasniť otvorené otázky alebo narýchlo zorganizovať stretnutie, ak je to potrebné.

Môj typický pracovný deň štandardne začína kontrolou e-mailov a stanovením si priorít pre daný deň, či už pre mňa alebo pre môj tím. Neskôr sa počas dňa stretávam s projektovým manažérom na strane klienta a prípadne s ďalšími kľúčovými ľuďmi v rámci projektu. Stretnutia prebiehajú buď formou pravidelných status mítingov alebo podľa potreby, ak je nevyhnutné prediskutovať špecifické témy týkajúce sa projektu. Dôvodom na takéto ad hoc stretnutie môže byť napríklad požiadavka klienta na nový zákaznícky report z aplikácie pre finančné plánovanie, pričom ale niektoré polia reportu sú vo vzájomnom konflikte. V takomto prípade sa s klientom stretneme a navzájom prediskutujeme možné alternatívne riešenia.

Počas dňa zároveň kontinuálne koordinujem a dohliadam na môj tím, ktorého časť, rovnako ako ja, pracuje priamo u klienta a zvyšná časť je umiestnená v našom bratislavskom technologickom centre.

ČO ROBÍM MIMO PRÁCE

Mimo práce som veľký fanúšik športu a kultúry, oboje aktívne aj pasívne. Mám šťastie, že Accenture ma v týchto mojich mimopracovných aktivitách podporuje prostredníctvom rôznych firemných benefitov, ktoré mi pomáhajú dosahovať rovnováhu medzi prácou a súkromným životom. Ide napríklad o poukážky, ktoré môžem využiť na kultúru a šport, organizovanie rôznych športových aktivít ako je volejbal alebo plávanie a taktiež lístky na vybrané divadelné predstavenia.

Okrem toho som aktívny tanečník vo folklórnom súbore, vášnivý cestovateľ a obdivovateľ skrytých prírodných krás, nadšený lyžiar v zime a horský cyklista v lete a som aj amatérsky hudobník. Často navštevujem rôzne kultúrne a hudobné podujatia a festivaly.

Firma na jednej strane kladie dôraz na podávanie skvelých výkonov v práci, na strane druhej však vždy rešpektuje moje osobné mimopracovné hodnoty a chápe, že nemôžem podávať dobré výkony v práci, pokiaľ všetko nefunguje dobre aj v mojom súkromnom živote.

Moja rada pre kandidátov

Ak si pripravený tvrdo pracovať a prekonávať svoje limity ale chceš sa aj veľa naučiť v oblasti implementácie IT systémov, profesionálne rásť, pracovať s veľmi zaujímavými a inšpirujúcimi ľuďmi a vychutnávať si úspechy svojej vlastnej práce, tak potom verím, že si v Accenture nájdeš svoje miesto.

Moja rada je nebáť sa prekonávania každodenných výziev. Na konci dňa, bez ohľadu na to, ako tvrdo musíme bojovať, vždy tu bude odmena vo forme dobrého pocitu z vykonanej práce, spokojný klient a osobné zadosťučinenie z dosiahnutých výsledkov. Taktiež netreba zabudnúť, že z každej chyby je potrebné sa poučiť a posunúť sa ďalej osobne aj profesionálne.

Nájdi pracovnú pozíciu

Začni vyhľadávanie tu: Vyhľadaj podľa názvu pozície, úrovne skúseností alebo lokality

OSTAŇ S NAMI V KONTAKTE

Pridaj sa do nášho programu Accenture Talent Connection, sleduj náš kariérny blog alebo sa prihlás na odoberanie emailových upozornení na nové pracovné pozície.