Job Listing

DevOps Consultant

Job Location: Warszawa

Regional Description: Polska

Job Number: 00645806

- Job description

Zespół Infrastructure Services pomaga klientom przekształcać ich infrastrukturę IT, wykorzystując w tym celu kompleksowe, inteligentne rozwiązania infrastrukturalne, obejmujące chmurę, centra danych, rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i zarządzanie usługami. Wspiera cyfrowe strategie naszych klientów, projektując i implementując elastyczne rozwiązania IT oraz opracowując i wdrażając strategie bezpieczeństwa potrzebne do ograniczania ryzyka.

Twoje zadania będę obejmowały:

·         Uczestnictwo w całym cyklu życia projektu: od analizy wymagań, wyboru platformy, projektowania architektury technicznej, projektowania aplikacji i rozwoju aż po testowanie i wdrażanie.

·         Prezentację i dyskusję rozwiązań opartych o założenia i kulturę DevOps

·         Budowanie rozwiązań w oparciu o portfolio narzędzi DevOps

·         Projektowanie i implementację rozwiązań automatyzujących proces tworzenia i wdrożenia oprogramowania (SDLC – Software Development Lifecycle).

·         Implementację ciągłej integracji i dostarczania oprogramowania.

·         Orkiestrację procesów dostarczania i budowania środowisk

·         Wykorzystanie chmury obliczeniowej do budowania rozwiązań

·         Automatyzację procesów przy użyciu narzędzi orkiestrujących i języków programowania

·         Budowania strategii i prowadzenia transformacji organizacji IT.

·         Dyskusje z klientami o wyzwaniach, ryzykach i korzyściach migracji do chmury obliczeniowej oraz wdrożenia modelu DevOps.

·         Translację problemów klientów na potencjalne rozwiązania IT.

·         Pracę z wykorzystaniem metodyk zwinnych

Czego od Ciebie oczekujemy?

o    Umiejętności z obszaru środowisk do zarządzania kontenerami: Docker, KubernetesRed Hat OpenShift.

o    Doświadcznie w pracy z narzędzami umożliwiającymi ciągłą integrację i dostarczanie: JenkinsBamboo, Azure DevOps (VSTS) lub podobne

o    Znajomość produktów firmy Atlassian (Jira, Bamboo, Confluence, BitBucket)

o    Doświadczenie w pracy z narzędziami SCM (Git, TFS)

o    Znajomości narzędzi służących do zarządzania konfiguracją: Ansible, Puppet, Chef lub podobne.

o    Zrozumienia założeń metodologii DevOps

o    Zrozumienia procesów CI/CD

o    Wsparcia projektowania i wdrażania rozwiązań DevOps

o    Doświadczenia w pracy z metodykami zwinnymi

·         Podstawowej umiejętności programowania.

·         Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i polskiego.

·         Dyspozycyjności oraz mobilności w zakresie realizacji projektów na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju

Co możemy Ci zapewnić?

·         Dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań IT

·         Możliwość poznania wielu branż - min. bankowości, telekomunikacji, FMCG, retail, energetyki

·         Szkolenia i zdobycie kluczowych na rynku certyfikatów

·         Pełen komfort pracy - prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, karnety sportowe, vouchery lunchowe, korporacyjną kartę kredytową American Express Gold.

Find a job

Start your search here: Enter job title, skill, experience level or city